Mars Media

Teknolojiler

Starium

Starium

‘Starium’ Türkiye’de ilk kez Paribu Cineverse'de!

CGV Mars Cinema Group’un film tutkunlarına sunduğu son yeniliklerden biri olan ‘Starium’ Türkiye’de ilk kez 20 Nisan'da Paribu Cineverse Maltepe Piazza'da Açıldı! Her koltukta konfor ve eğlenceyi birleştirirken Türkiye’nin ilk “6P RGB Laser projektörü” ile izleyenlere daha gerçekçi ve daha canlı görüntü sunuyor.

Lazer sinema projektör teknolojisiyle ekrana üstün görüntü kalitesi getirerek yalnızca tiyatrolarda bulunan çarpıcı bir deneyim yaşatan Starium ile izleyiciler artık sadece film izlemekle kalmayıp özel bir deneyimin de parçası olacak.

Hem 2D hem de 3D filmleri sanki filmin içindeymişçesine özel bir gerçeklikle sunan Starium salonlarının ses-görüntü ve özel koltuk ayrıcalığı, izleyicileri filmin içine çekiyor. Starium, lazer sinema projektörünün yüksek parlaklık seviyesi, artan kontrast oranı ve canlı renkleriyle bugüne kadar izlenilen tüm formatlara meydan okuyan, eşi benzeri görülmemiş bir sinema keyfi yaşatıyor.

Tempur Sinema

Tempur Sinema

Tempur yataklarıyla konforlu sinema keyfinin yanında ücretsiz orta boy popcorn ve içecek ile arasız film keyfini kaçırmayın.

Film izleme deneyimine birlikte yepyeni bir konfor katıyoruz!

Gold Class

Gold Class

Ayrıcalıklı bir sinema keyfi!


Mars Cinema Group; Gold Class salonlarını sinemaseverlerin beğenisine sunuyor. Geniş ve yatabilen koltuklarıyla bambaşka bir konfor sunan Gold Class, sinemaseverleri bekliyor.

Gold Class salonlarının kendine ait ayrı bir fuaye alanı, özel gişesi ve self-servis kahve ikramı var. Dileyen misafirlerimiz için telefon şarj ünitesi bulunan salondaki rahat koltuklar konforda sınırı bir üst seviyeye taşıyor.

Paribu Cineverse Watergarden İstanbul, Paribu Cineverse Emaar Square Mall, Paribu Cineverse Vadi İstanbul, Paribu Cineverse Erzurum MNG, Paribu Cineverse Capacity, Paribu Cineverse Hilltown, Paribu Cineverse İstinyePark, Paribu Cineverse Adıyaman Park'ta hizmete açılan Gold Class, daha kısa reklam kuşağıyla, sinema keyfinize keyif katacak.

* Kahve ikramımız Paribu Cineverse Akasya'da geçerli değildir.

ScreenX

ScreenX

ScreenX ile DÜNYANI GENİŞLET!

 

270 derece perdesiyle dünyanın ilk çok perdeli sinema teknolojisi ScreenX, Paribu Cineverse Kanyon ve Paribu Cineverse Akasya’da sinemaseverlerle buluşuyor.

Ortadan iki yandaki duvarlara devam eden ekranları ile, sinema salonu içerisinde maksimum genişlikte bir ölçü ortaya koyuyor. ScreenX, sinema salonunu bir perdeden daha fazlası haline getiriyor. Üç perdeden oluşan bu yaratıcı görsel fikir, dünyada sadece ScreenX’e özel. Maksimize edilmiş görüntü büyüklüğüyle, daha zengin bir hikayeyi deneyimleyeceksiniz. Sinema salonu sizler için gerçek bir film sahnesine dönüşecek.

Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Sanal Gerçeklikte Öncü Proje” seçilen ve dünya sinema sektöründeki standartları yıkma amacıyla dünyaya açılan ScreenX, Güney Kore, Çin, Tayland ve Amerika’dan sonra şimdi Türkiye’de! 

 

 

4DX Teknolojisi

4DX Teknolojisi

Mars Cinema Group; CJ 4DPLEX işbirliği ile hareketli sinema deneyimi alanında lider olan 4DX teknolojisini ilk defa Türkiye’ye getirerek, sinemaseverlere yeni bir deneyim sunuyor.

Filmlerde hareket, titreşim, su, rüzgar, ışıklandırma, koku ve daha fazlasını sinemaseverlere hissettiren 4DX teknolojisi, Paribu Cineverse Marmara Forum’da sinemaseverlere adeta filmin içindeymiş hissi ile eşsiz bir deneyim yaşatıyor!

CJ 4DPLEX tarafından geliştirilen 4DX teknolojisi, uzun metrajlı filmlere yönelik dünyanın ilk 4D teknolojisi tabanlı sineması olarak dikkat çekmesiyle birlikte; hareket, titreşim, su, rüzgar, aydınlatma, koku ve diğer unsurları kullanarak sinema izleyicisini gerçek anlamda filme dahil eden bir deneyim sunuyor. 4DX'in Türkiye'de seyirci ile buluşacağı ilk sinema ise; İstanbul'da yer alan ve Mars Cinema Group’un en fazla salonuna ve koltuk sayısına sahip sineması Paribu Cineverse Marmara Forum.

Mars Cinema Group işbirliği ile 4DX teknolojisini Türkiye’yedeki sinema severlerle buluşturan 4DPLEX CEO’su Byung-Hwan Choi “4DX çığır açan film teknolojisi ile İngiltere’den İsviçre’ye, Macaristan’dan, Polonya’ya, Romanya’dan ve Çek Cumhuriyeti’ne kadar Avrupa’daki yüksek başarı performansı ile kendini kanıtlamış bir teknolojidir. Dolayısıyla izleyicilerin beş duyusuna aynı anda hitap eden 4DX teknolojisinin aynı şekilde Türkiye’de de başarılı olacağına eminiz. Mars Cinema Group ile çalıştığımız ve işlerimizi dünya çapında genişlettiğimiz için gurur duyuyoruz.’’ dedi.

 

IMAX Deneyimi

IMAX Deneyimi

IMAX dijital sinema sisteminin tüm bileşenleri (çift dijital projeksiyon cihazı, lazer hizalı dijital ses sistemi ve IMAX’in patentli salon geometrisi), dünya çapındaki sinemaseverler tarafından en üst seviyede eğlence deneyimi olarak bilinen, “IMAX Deneyimi®”ni sunmak için özel olarak bir araya getirilmiştir.

IMAX, bugüne dek yaratılmış “GERÇEĞE EN YAKIN” 3 boyutlu sinema teknolojisi ile “DÜNYANIN EN ETKİLEYİCİ FİLM DENEYİMİNİ" sunar. IMAX salonlarının eşsiz geometrik yapısı; gerçek hayattakinden daha büyük kristal netliğindeki 3D görüntüler ve IMAX’e özel dijital ses sistemi ile birleşerek kendini adeta filmin içinde hissetmenizi sağlar.


Etkileyici bir deneyimin anahtarı. IMAX salonlarında, geleneksel salon perdelerine kıyasla %110 daha büyük olan görüş alanı, film izlediğinizi hissettiren unsurları ortadan kaldırmaktır. IMAX perdesine yansıtılan görüntüler; çevresel görüş alanının da dışına taşarak perdenin ortadan kalktığı hissini yaratır. Bu etki, IMAX perdesinin boyutları, şekli ve konumu nedeniyle, sadece IMAX’e özeldir. Sinema salonunda oturulan nokta ve perdenin dört köşesi arasında oluşan alan “Görüntü Piramidi”dir. IMAX salonlarında görüntü piramidinin daha büyük olması, 3 boyutlu görüntüleri gerçek boyutlarında ve daha yakından hissetmene olanak tanır. Görüntüler adeta perdeden çıkıp kucağınıza kadar gelir ve geleneksel perdelerde gösterilen klasik sistemlerden çok daha etkili bir 3D deneyimi sağlar. IMAX’e özel tescilli salon mimarisi, perde büyüklükleri ile etkileyici bir deneyim sunar.

IMAX Dijital Surround Ses Sistemi
IMAX salonlarında ses de, görüntü kadar büyük önem taşır. IMAX’e özel digital surround ses sistemi, perdeden taşan görüntüler kadar gerçekçi ve iliklerine işleyen bir sesle sizi sarmalar. Tüm IMAX salonlarında, IMAX’in yüksek kalite standartları ışığında özel akustik dizayn oluşturularak, her bir koltuğun en iyi işitme pozisyonunda olması sağlanmaktadır.

 

 

MPX Teknolojisi

MPX Teknolojisi

Mars Premium Experience’ın son teknoloji geniş ekranı sizi filmin içine çekecek!

Paribu Cineverse salonlarında unutulmaz seyir keyfi yaşatan Mars Cinema Group; sinema tutkunlarını yepyeni bir teknoloji ile buluşturuyor. Film keyfini maksimumda yaşamak isteyen sinemaseverler, Mars Premium Experience ile filmi doyasıya yaşıyor. Her koltukta maksimum konfor ve eğlence sunan Mars Premium Experience film izlemeyi unutulmaz bir deneyime dönüştürüyor. Mars Cinema Group’un film tutkunlarına sunduğu son yeniliklerden biri olan Mars Premium Experience; ekstra büyük ve parlak dijital projeksiyonu ve 3D ses sistemiyle izleyenlere daha gerçekçi ve daha canlı bir görüntü sunuyor.

3D teknolojisi, yüzde 20 daha geniş ekranı, dijital projeksiyonu ve yükseltilmiş ses sistemiyle Mars Premium Experience; yüksek çözünürlükte görüntüler üretiyor ve standart salonlara oranla daha yüksek ses kalitesi sağlıyor. Mars Premium Experience salonlarında misafirler sadece bir film izlemiyor, aynı zamanda bu deneyimin bir parçası oluyor.

 

D-BOX

D-BOX

D-BOX
Sinemada film izlerken yerinizde duramayacaksınız!

Mars Cinema Group; D-Box teknolojisini sinemaseverlerin beğenisine sunuyor. Filmin akışına göre hareket eden ve titreşimli koltuklar Paribu Cineverse Akasya ve Paribu Cineverse Akbatı'da sinemaseverleri bekliyor.

D-Box teknolojisi, filmdeki sahnelere göre hareket ve titreşim kullanarak sinema izleyicisine aksiyonu birebir yaşatıyor. Film izleme deneyimini yükselten teknoloji, 2009 yılından bu yana Avrupa, Amerika, Asya ve Ortadoğu’dan 30 ülkede 400 sinemada yer alıyor. Dünya’da sinemaseverlerin öncelikli tercihi haline gelen D-Box teknolojisi, Türkiye’de ise ilk kez 09 Eylül 2016 tarihinden itibaren Paribu Cineverse Akasya ve Paribu Cineverse Akbatı'da sinemaseverler ile buluşacak. Paribu Cineverse Akasya’da bulunan Salon 11'in 2 sırasında ve VIP 3 salonunun tamamında D-Box teknolojisi kullanılıyor. Paribu Cineverse Akbatı’da bulunan Salon 3'de ise 2 sıra D-Box koltukları mevcuttur.